Očkování proti onemocnění covid-19 pro akademické pracovníky

3. 5. 2021 - Tereza Ondráčková

V souladu se schválenou Strategií očkování proti covid-19 v České republice bude od 3. května 2021 spuštěna registrace pro očkování proti covid-19 pro akademické pracovníky vysokých škol.

Spuštění registrace pro očkování se týká všech akademických pracovníků veřejných a soukromých vysokých škol. Priorita je však dána těm skupinám akademických pracovníků, kteří patří do skupiny osob, pro něž ještě nebyla registrace k očkování otevřena. Akademičtí pracovníci tedy mají povinnost přednostně využívat zpřístupňování registrace k očkování dle jednotlivých věkových skupin.

Registrace pro akademické pracovníky vysokých škol do Centrálního rezervačního systému je možná od 3. 5. 2021 do 15. 6. 2021. Akademičtí pracovníci už mají k dispozici unikátní kód, pomocí kterého se mohou přihlásit k očkování. Kód je platný do 15. 6. 2021. U samotného očkování je třeba předložit potvrzení o zaměstnání pro účely očkování, které je pro Vás připraveno na děkanátu Vaší fakulty/v kanceláři ředitele ICV.

Více informací najdete na webové stránce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy