Příměstský tábor na MENDELU

24. 8. 2020 - Tereza Ondráčková

Ve dnech 17. – 21. srpna 2020 proběhl na naší univerzitě příměstský tábor s názvem Záhada ptačího stromu. Projekt vznikl ve spolupráci se Střediskem volného času Lužánky, které zajistilo bohatý program.

Tábora se zúčastnilo 34 dětí, z nichž 32 byly děti a vnoučata zaměstnanců MENDELU. Většina pestrého programu plného her a soutěží se odehrávala v univerzitní botanické zahradě a arboretu. Do programu se zapojila Záchranná stanice ptáků s výstavou krotkých zvířat z volné přírody, ornitolog Kryštof Horák dětem vysvětlil důležitost odchytu ptáků a jejich kroužkování a univerzitní sokolníci předvedli lov a výcvik dravců. Součástí příměstského tábora byl i výlet do nedaleké Papouščí ZOO v Bošovicích. Stravování jsme dětem zajistili v menze. Věříme, že se tábor dětem líbil a bude možné jej organizovat i v přístích letech.