JAK SE ŽIJE V BRNĚ?

Ve světových žebříčcích, které každoročně vyhlašují nejlepší místa k životu, si Brno vede velmi dobře a umisťuje se vysoko. Například dle prestižního webu Numbeo se ve srovnání 143 měst z celého světa Brno umístilo na 46. místě. Brno je bezpečné město s nízkou kriminalitou a vysokou kvalitou života. Je to moderní metropole, která je neustále plná mladých lidí.

Skvělá dopravní dostupnost

Brněnský integrovaný systém veřejné dopravy má velmi hustou a přehlednou síť linek. Autobusem se dostanete snadno i do okolních vesnic. Městská hromadná doprava jezdí každou chvíli a ceny jízdenek a "šalinkaret" jsou příznivé. Díky malým vzdálenostem se lze v krátkém časovém úseku dostat z jednoho konce Brna na druhý. Brno je mimo jiné pověstné svými nočními rozjezdy, na které si rychle zvyknete.

Blízko k přírodě

Brno má díky dobrému životnímu prostředí relativně čisté ovzduší a krásnou přírodu prakticky na dosah. V Brně je všechno "kousek", vzdálenosti jsou tu malé a v centru se dá pohodlně pohybovat pěšky. Pokud zavítáte do některé z okrajových částí, budete si připadat jako na venkově. I když se to nezdá, z Brna do lesa se dostanete celkem rychle. Stačí si vzít tu správnou tramvaj/šalinu nebo nasednout na kolo a využít množství cykolstezek, které Vás zavedou do přírody.

Bohatý kulturní život

V Brně se pořád něco děje. Nabídka divadelních představení, koncertů či výstav je natolik široká, že nebudet vědět, kam dřív vyrazit. Každoročně se na přelomu května a června koná festival zábavy Brno. Velmi oblíbená je soutěžní přehlídka ohňostrojů, která patří mezi největší show ohňostrojů ve střední Evropě. Součástí Brněnského kulturníh léta jsou stále známější Brněnské shakespearovské hry. Brno je městem mhoha festivalů, jako je mezinárodní festival Divadelní svět a filmový festival Cinema. Pokud raději v klidu posedíte u dobré kávy nebo jídla, můžete navštívit množství bister, restaurací nebo kaváren. Na své si přijde opravdu každý.

Příjemné bydlení

Brno je dostatečně velké pro milovníky velkoměst a zároveň dostatečně malé pro milovníky klidu a zeleně. Přestože se ceny realit pohybují na svém vrcholu, zájem o ně neklesá. Vysoká poptávka je zejména po bytech a domech v okrajových částech města. Další alternativou je pronájem bytu či garsonky a pokud vám nevadí bydlení na kraji Brna, může být cena nižší.

 

Více informací o životě v Brně:

www.gotobrno.cz