JAKÝ JE ŽIVOT V LEDNICI?

Lednice je součástí Lednicko-valtického areálu, který najdete více než 50 km jižně od Brna při hranici s Rakouskem. Tento jedinečný přírodně-architektonický komplex, který zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, tvoří zámky Lednice a Valtice. Lednicko-valtický areál kromě zámků tvoří rozsáhlé parky, soustava rybníků a historické stavby v přírodě (lovecké zámečky, kaple a chrámy).

Kulturní život

Léto v Lednici je koncerty a pestrým kulturním programem přímo nabyté, konají se zde festivaly a divadelní představení. V průběhu roku můžete navštívit tradiční slavnosti či jarmarky.

Ráj pro cyklisty

Lednicko-valtický areál je spolu s navazujícím CHKO Pálava oblíbenou turistickou destinací. Jedná se o převážně rovinatou oblast, nenáročnou na pěší výlety a cyklovýlety. Cykloturistické trasy, tzv. Lichtenštejnské stezky, jsou kvalitní, a proto jsou vhodné pro rodinné výlety s dětmi.

Vinařství

Lednice se nachází ve vinařské oblasti s dlouholetou tradicí. V lednickém vinařství Annovino máte příležitost ochutnat unikátní víno z univerzitních vinohradů MENDELU.

Lázně a wellness

V Lednici si můžete vychutnat lázně a jejich atmosféru. Můžete se projít se po kolonádě nebo si užít lázeňskou proceduru a wellness.

 

Více infomací:

https://www.youtube.com/watch?v=qJhEVkOQFBk&feature=youtu.be

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/pamatky-a-priroda-lednicko-valtickeho-arealu